جوانسازی چهره (PRP،مزوتراپی،میکرونیدلینگ)

جوانسازی چهره (PRP،مزوتراپی،میکرونیدلینگ)

پی آر پی صورت روشی موثر برای جوانسازی

پوست شفاف، سالم و جوان آرزو و خواسته تمام افراد فارغ از سن و جنسیت است. متاسفانه گذر زمان به‌مرور شادابی چهره را می‌گیرد و چین‌وچروک‌ها، خطوط ریز و حتی لکه‌هایی به پوست اضافه می‌کند. این موضوع ممکن است زیبایی صورت را تحت‌تاثیر قرار دهد و حتی از اعتمادبه‌نفس فرد کم کند. از همین رو در طول تاریخ روش‌های زیادی برای کند کردن روند پیری پوست و حتی برگرداندن جوانی به آن ایجاد شده است. انواع کرم‌ها، صابون‌ها، داروهای شیمیایی و گیاهی به وجود آمدند تا بتوانند آسیب‌های پوستی را کاهش دهند و شادابی را به آن برگردانند. انجام این کار بیشتر از هرچیز در گروی یافتن علت پیری پوست و از بین بردن آن است. پی آر پی صورت یکی از مدرن‌ترین شیوه‌های جوانسازی پوست است که علت پیری صورت را از بین می‌برد. اگر می‌خواهید با PRP صورت آشنا شوید، با ما همراه باشید.  ادامه مطلب

 

مزوتراپی صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

مزوتراپی صورت روشی است که در آن پزشک با کمک سوزن‌های بسیار ریز موادی مانند آنزیم‌ها، هورمون‌ها، ویتامین‌ها و سایر مواد مغذی را به لایه میانی پوست تزریق می‌کند. این روش برای اولین بار در فرانسه توسط دکتر میشل پیستور اختراع شد. در آن زمان از مزوتراپی برای تسکین درد ناشی از بعضی بیماری‌ها استفاده می‌شد. با این حال، بعدها از این روش برای از بین بردن چربی‌های اضافی و زیباسازی و جوانسازی پوست استفاده شد.

این روزها افراد به دنبال مواد طبیعی و گیاهی برای بهبود پوست و موی خود هستند. مزوتراپی به شما این اطمینان و آرامش را می دهد که تنها یک ماده طبیعی و بدون عوارض باعث جوانسازی پوست شما میشود.

کلمه «مزو» به معنای وسط است و از آنجایی که مواد مغذی از طریق سوزن‌های ظریف به لایه میانی پوست تزریق می‌شوند، به این روش مزوتراپی می‌گویند. ایده اصلی مزوتراپی صورت این است که گردش خون ضعیف در ناحیه آسیب‌دیده صورت را تقویت کرده و التهاب را کاهش دهد. کاربردهای مزوتراپی صورت عبارت‌اند از:

درمان سلولیت

داروهایی که در مزوتراپی پوست استفاده می‌شوند، غشای سلولی چربی و ساختارهایی که چربی را کنار هم نگه می‌دارند، تجزیه می‌کند. بنابراین طی چند هفته تا چند ماه، مزوتراپی پوست می‌تواند لایه‌های چربی را از بین ببرد. از آنجایی که سلولیت توسط نوارهای بافت همبند ایجاد شده و چربی را درون خود نگه می‌دارد، مزوتراپی می‌تواند درمان مناسبی برای کاهش سلولیت باشد.

بنابراین هر ناحیه‌ای از بدن که دارای رسوبات چربی سخت باشد، با مزوتراپی پوست قابل درمان است. نواحی ران، باسن، کمر، شکم، بازوها، سینه و همچنین قسمت‌هایی از صورت مانند زیر چشم و چانه ممکن است دارای سلولیت باشند. متخصص پوست با استفاده از مزوتراپی یا ترکیب آن با سایر روش‌های درمانی می‌تواند چربی‌های انباشته‌شده در این نواحی را از بین ببرد.

 

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ که به درمان تحریک کلاژن‌سازی یا PCI نیز معروف است نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب‌های ساختاری پوست است که منجر به بازسازی بافت آسیب دیده و تغییر یافته می‌گردد. هدف این درمان، بهبود ظاهر و عملکرد پوست می‌باشد. طی فرایند میکرونیدلینگ، با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز، میلیون‌ها میکروکانال در اپیدرم و درم ایجاد می‌گردد.

وارد کردن سوزن‌ها به داخل پوست، باعث افزایش انتشار فاکتورهای رشد از فیبروبلاست‌ها، پلاکت‌های خونی و بهبود عملکرد فاکتورهای رشد alpha و Beta می‌گردد. این فرایند منجر به افزایش تولید کلاژن و الاستین توسط فیبروبلاست‌ها می‌شود. کراتینوسیت‌ها نیز به محل نیدلینگ در اپیدرم منتقل شده و در آنجا تکثیر می‌شوند و در نتیجه باعث افزایش ضخامت اپیدرم می‌گردند.

در این روش نفوذ سوزن به داخل پوست می‌بایست به حدی باشد که خونریزی‌های ظریف داخل پوستی ایجاد گردد. در میکرونیدلینگ اپیدرم سوراخ می‌شود اما تخریب نمی‌شود، بنابراین اپی‌تلیال در مدت زمان کوتاهی بازسازی شده و در نتیجه دوران نقاهت پس از درمان بسیار کوتاه خواهد بود.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *